Spalio pabaiga–lapkričio pradžia – tai metas, kuomet daugelis lankome artimųjų kapus. Turime net dvi valstybines nedarbo dienas, kurios skirtos prisiminti šį pasaulį palikusius artimuosius, aplankyti jų kapus, susitikus su giminaičiais susėsti pokalbiui prie arbatos puodelio.

Mūsų įmonė jau daugiau nei 25 metus užsiima žvakių gamyba. Savo plačiame asortimente turime ir kapų žvakių segmentą. Šis segmentas nėra itin gausus, pompastiškas, margaspalvis. Orientuojamės į saiką, minimalizmą, kokybę.

Saikas šioje plotmėje mums siejasi su išmintimi, supratingumu, estetikos pajautimu, gamtos taršos mažinimu. Pastebime tendenciją, kad vis labiau įsigalėja tradicija kapavietėje pastatyti vieną ar dvi didesnes žvakes-žvakides. Grįžtant lankyti kapų kitais kartais – lieka atsinešti tik kokybišką įdėklą. Keičiant gerai, pilnai išdegančius įdėklus, į šiukšlių konteinerį pakanka išmesti tik plastikinį indelį, o stiklinė žvakė gali tarnauti net keletą metų. Taip mažiname aplinkos taršą, prisidedame prie ekologijos skatinimo, sutaupome finansiškai.

„Minimalizmas – tai suvokimas, kad galima pagerbti savo artimuosius ir su mažiau… mažiau gėlių, puokščių, žvakių. Pagarba, meilė, ilgesys ar kiti jausmai tiems, kurių nebėra, geriausiai atsiskleidžia per „išgrynintus“ dalykus – paprastai, tvarkingai, estetiškai sutvarkytą kapavietę, maldai bei prisiminimams skirtą laiką.”- teigia LUXA vadybininkė Edita Karnauskienė.

Kokybė – mūsų požiūriu, kokybiškai, nurodytą laiko tarpsnį deganti žvakė. Ji turi būti pagaminta iš parafinų ir vaškų, kurie per trumpą laiką nepakeičia spalvos, neskleidžia nemalonaus kvapo. Jeigu žvakė pripildoma parafinu, jo kiekis indelyje turi būti pakankamas. Didžiuosiuose prekybos tinkluose galima rasti ir tokių žvakių, kuriose indelis parafinu užpildomas vos kelis centimetrus, arba tokių, kurių viduje esančią masę paspaudus pirštu, atsiranda duobutės. Deja, bet tokios žvakės po Vėlinių tik pildo šiukšlių konteinerius. Kito įdėklo į jas neįdėsi, indelio išplauti ar švariai išvalyti praktiškai nėra galimybių. Todėl skatiname aklai nesusigundyti akcijomis ir nuolaidomis. Siūlome pagalvoti apie atsakingą vartojimą, tiek dideles, tiek ir mažesnes žvakes rinktis ne pagal kiekybę ar kainą, o į pirmą vietą kelti kokybės reikalavimą.

Klientai vis dažniau teiraujasi „Senosios tradicijos“. Tai skatina ieškoti sprendimų, kad paprasčiausia tradicinė žvakė, vėl sugrįžtų į prekių lentynas. Todėl ateinančiais metais planuojame atnaujinti, patobulinti šios kapų žvakės versiją.